O BLOGU

Pasja do komunikacji miejskiej
zrodziła się w... kabinie tramwaju
Każdy mały chłopiec marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem, żołnierzem czy policjantem. Ja kiedy byłem mały, budowałem z klocków pierwsze tramwaje i autobusy. Później za sprawą sąsiada motorniczego z dawnej ET-2 (zajezdni Dąbrowskiego), który pozwolił mi usiąść za pulpitem "osiemsetpiątki", chciałem zostać motorniczym. Wtedy ten zawód cieszył się jeszcze szacunkiem.

Ostatecznie moje zawodowe tory nie poszły w kierunku konkretniej zajezdni MPK, lecz w stronę mediów elektronicznych. W taki sposób od dłuższego czasu łączę nietypową pasję komunikacyjną z informowaniem o tym szeroko pojętego społeczeństwa. Przez dwa lata opisywałem świat komunikacji, kolei i dróg w łódzkiej MM-ce. Teraz, od 2012 roku prowadzę ZBIORową KOMunikację W mieście ŁODZI, czyli publicystyczno-informacyjny blog o transporcie i komunikacji miejskiej.

Ruszyłem 21 lipca, co nie było przypadkową datą. Dokładnie tego samego dnia, ale w 1950 roku na ulice Łodzi wyjechały pierwsze "eNki", czyli silnikowe wagony typu 2N. Mają one swoją dość obszerną kartę w historii łódzkiej komunikacji. "ZbiorKom" to miejsce, gdzie pojawiają się tematy, które w tradycyjnych mediach nie zawsze mają szansę się przebić. Chciałbym, aby każdy z czytelników w jakimś stopniu spróbował złapać tego komunikacyjnego bakcyla. To co? Do przeczytania :-)

Chcesz do mnie napisać? Nic prostszego.
 kontakt@komunikacjazbiorowa.pl  lub  17689209 (gg)