wtorek, 20 września 2016

Photo Day #MPK. Zajezdnia Limanowskiego. Najciekawsze zdjęcia uczestników wybrane [rozwiązanie konkursu]

Trzydziestu uczestników mogło wejść na teren - zamkniętej na co dzień dla postronnych - zajezdni
autobusowej przy ulicy Limanowskiego. Szukali w niej idealnych kadrów | fot.
Konrad Palusiński
No to wszem i wobec ogłaszam dzisiaj, że kończy się wielkie świętowanie czwartych urodzin bloga ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI - Komunikacjazbiorowa.pl. Ostatnim elementem całego przedsięwzięcia jest rozwiązanie konkursu fotograficznego, który przeznaczony był dla uczestników pleneru.

Plener fotograficzny w Zakładzie Eksploatacji Autobusów nr 1 odbył się pod koniec sierpnia. Wybór nie był przypadkowy. Obiekt z lat siedemdziesiątych wkrótce ma przestać istnieć. Naturalnie w obecnym kształcie, bo planowany jest jego gruntowny remont. Na tym terenie powstanie nowoczesne zaplecze techniczne oraz przyszła siedziba przewoźnika.

Bardzo dziękuję tym, którzy zdecydowali się przesłać swoje fotografie. Mieliście na to czas od piątku, 26 sierpnia niedzieli, do 4 września  Zgłoszenia spływały sukcesywnie, choć dość nieregularnie. Szybka weryfikacja i niestety, po raz kolejny okazało się, że nie wszystkie z nadesłanych zdjęć mogły finalnie wziąć udział w drugim etapie konkursu.

Zakład Eksploatacji Autobusów nr 1 inspirował uczestników do uwiecznienia ciekawych kadrów. Kilka
z nich trafiło na konkurs fotograficzny po plenerze fotograficznym | fot.
Konrad Palusiński
Z konkursem sprawa była dość prosta. Gdyby każdy z uczestników wykonał średnio po piętnaście zdjęć, to mielibyśmy wybór z prawie pół tysiąca ujęć. Byłem bardzo ciekawy jakie kadry będą interesować uczestników sierpniowego pleneru fotograficznego. Wbrew pozorom, choć weszliśmy do zajezdni autobusowej, to nie te pojazdy występowały w roli głównej. Większym zainteresowaniem cieszyły się bardzo klimatyczne wnętrza hali napraw, magazynów opon, szatni czy warsztatów. Przez dziewięćdziesiąt minut udało się wszystko dokładnie sfotografować.

Wspominałem, że nie wszystkie zgłoszenia spełniały wymogi regulaminu. Jeśli były to drobne odstępstwa, to prosiłem o uzupełnienie zgłoszenia. Z chwilą zamknięcia etapu zgłoszeń miałem taką liczbę zdjęć, że trudno było wybierać zwycięzców w głosowaniu internetowym. Po konsultacji z MPK Łódź, która z różnych względów się mocno przedłużyła, postanowiliśmy przyznać cztery nagrody. Według tradycji miała zostać także przyznana nagroda organizatora. Jednak w tym roku zdecydowaliśmy jej nie przyznawać.

Oto zdjęcia, które zwyciężyły w konkursie po plenerze fotograficznym Photo Day #MPK. Zajezdnia Limanowskiego. Pośród zwycięzców są zarówno stali bywalcy zbiorkomowych imprez, jak i osoby całkiem nowe. Autorzy finałowych fotek otrzymają cztery równorzędne nagrody, czyli zestawy upominków ufundowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. W ciągu najbliższych dwóch dni zwycięzcy otrzymają drogą e-mailową informacje o możliwości odbioru nagród.

Zwycięzca pierwszej nagrody w konkursie fotograficznym | fot. Witold Grabień, Łódź


Zwycięzca drugiej nagrody w konkursie fotograficznym | fot. Grażyna Bedner, Łódź


Zwycięzca trzeciej nagrody w konkursie fotograficznym Patryk Grądys, Łódź

Zwycięzca czwartej nagrody w konkursie fotograficznym | Radosław Kowal, Łódź

Gratuluje wszystkim zwyciężczyni oraz zwycięzcom! Mogę Wam już dzisiaj powiedzieć, że po doświadczeniach z ubiegłego i doświadczeniach z tego roku, postanowiłem wprowadzić zmiany w kolejnych konkursach. Ale o tym więcej przy kolejnej okazji, czyli mniej więcej za rok. Zapraszam do regularnego odwiedzania "ZbiorKoma" oraz do udziału w kolejnych inicjatywach komunikacyjnych. Szczegóły śledźcie tradycyjnej pod adresem Komunikacjazbiorowa.pl.