piątek, 26 sierpnia 2016

Photo Day #MPK. Zajezdnia Limanowskiego. Wybieramy najciekawsze zdjęcia [konkurs]

To był bardzo klimatyczny plener fotograficzny. W sierpniowym wydarzeniu wzięło udział trzydziestu
uczestników. W obiekcie z lat 70. powstało na pewno wiele ciekawych kadrów |
fot. Konrad Palusiński
Prawie tydzień temu świętowaliśmy wspólnie czwarte urodziny mojego bloga ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI. Wszystko za sprawą pleneru fotograficznego Photo Day #MPK. Zajezdnia Limanowskiego. Zgodnie z zapowiedziami czas najwyższy na konkurs fotograficzny dla uczestników.

W historii moich Photo Day'ów jest to drugi konkurs, w którym mogą wziąć udział uczestnicy wydarzenia. Przecież nie chodzi o rywalizację, a o dobrą zabawę. Jeśli już przejrzeliście foldery to problem macie z głowy. Jeśli nie, to zachęcam do tego. Na pewno znajdą się tam bardzo ciekawe kadry. To idealne - Waszym zdaniem - zdjęcie możecie przesyłać do 4 września.

Celem konkursu jest wybór najciekawszych zdjęć, które zrobione były w czasie pleneru fotograficznego Photo Day #MPK. Zajezdnia Limanowskiego oraz promocja ciekawych obiektów związanych z łódzkim transportem publicznym. Zakład Eksploatacji Autobusów nr 1 czeka w przyszłości gruntowna modernizacja, a obiekt straci wtedy swój niepowtarzalny klimat.

Wybór może być nie łatwy, bo w zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego mogło powstać setki ujęć.
To najlepsze, zdaniem uczestników, można przysyłać na konkurs, który trwa | fot. Konrad Palusiński
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przede wszystkim wybrać to zdjęcie, które Waszym zdaniem powinno wziąć udział w internetowej zabawie. Należy je przesłać w wersji cyfrowej w formacie "JPG" w najlepszej jakości kompresji i rozmiarze nie większym niż 10 MB, lecz nie mniejszym niż 3500 px na dłuższym boku. Wraz z cyfrowym oryginałem zdjęcia należy przesłać jego kopię. Ta powinna zostać przesłana w formacie 1600 px dłuższym boku. Zdjęcie zgłaszane do konkursu powinno zawierać nazwę według następującego wzoru: "KZ2016_inicjały autora" w postaci dwóch pierwszych liter imienia i nazwiska". Np. KZ2016_JaKo - dla Jana Kowalskiego lub KZ2016_JaKo_kopia - dla kopii zdjęcia. 

Tak przygotowane fotografie przesyłajcie na adres: konkurs@komunikacjazbiorowa.pl. W tytule maila trzeba wpisać "konkurs_PD#MPK". Maile zatytułowane inaczej nie będą uwzględniane. W jego treści należy wpisać imię, nazwisko oraz miasto zamieszkania. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie od 26 sierpnia (od godziny 17.59) do 4 września 2016 roku (do godziny 23.59). Wszystkie zdjęcia zgłoszone do Konkursu zostaną opublikowane na blogu ZBIORowa KOMunikacja W mieście ŁODZI - Komunikacjazbiorowa.pl. Kolejny etap konkursu, czyli głosowanie internautów odbędzie się od 9 września do 14 września 2016 roku (do godziny 23.59). To ono wyłoni zwycięzców naszego konkursu.

Nagrodą główną za pierwsze, drugie i trzecie miejsce jest zestaw upominków od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. Nagrodą organizatora będzie nagroda niespodzianka ufundowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi.