czwartek, 19 września 2013

Remont trasy W-Z w Łodzi. W sobotę pojawi się punkt informacyjny na dziedzińcu magistratu

Planowana przebudowa trasy W-Z wywołuje wiele pytań wśród łodzian. Wiadomo, że utrudnienia rozpoczną
się też w rejonie skrzyżowania z ulicą Wólczańską. Do przebudowy będzie tam wodociąg | fot.
Daniel Siwak
Remont oraz przebudowa trasy tramwaju W-Z rozpocznie się już za 11 dni. Pojazdy MPK Łódź znikną stąd na ponad półtora roku już 1 października. Wówczas rozpocznie się pierwszy etap, który potrwa do 4 listopada.

W tym czasie nie będzie żadnych wyłączeń dróg, ponieważ wykonawca inwestycji - Mosty Łódź - zaplanował prace rozbiórkowe przy torowisku oraz sieci trakcyjnej. Wszystko po to, aby przygotować plac budowy (od ulicy Żeromskiego do ulicy Kilińskiego) do prac związanych z konstruowaniem tunelu oraz wykopu samochodowego.

Nie licząc różnych dziwnych wybiegów ze strony radnych SLD, pośród łodzian na pewno znajdą się tacy, którzy mają wiele pytań co do tej inwestycji. Nie mam tutaj na myśli tylko osób indywidualnych, ale także samych przedsiębiorców. Przecież im też ta inwestycja w jakiś sposób utrudni prowadzenie działalności.

Tak będzie wyglądał przystanek
przesiadkowy w okolicy Centralu
 fot.
Urząd Miasta Łodzi
W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2013 w Łodzi, w sobotę (21 września) odbędzie się jarmark poświęcony bezpieczeństwu ruchu drogowego. Pojawią się na mim policjanci, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Zarządu Dróg i Transportu.

Wbrew temu co niektórzy myślą, nie krytykuje poczynań łódzkich  urzędników, bo to jest moje ulubione hobby. Wręcz przeciwnie, chciałbym móc coś pozytywnego napisać, ale czasem po prostu "nie da się". Poza tym konstruktywna krytyka bywa pozytywna. Dlatego kiedy usłyszałem o ciekawej akcji, jaką zamierzają przeprowadzić w komunikacyjnym urzędzie. Od razu próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej, a nie czekać na zapowiedź za przysłowiowe "pięć dwunasta". Zauważyłem, że w ZDiT panuje jakaś taka naturalna nieśmiałość, co powoduje, że tamtejsi urzędnicy nie chwalą się naprawdę dobrymi pomysłami. A szkoda...

Krótka rozmowa z biurem prasowym oraz naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej i wszystko było już jasne. No więc pracownicy Zarządu Dróg i Transportu postanowili wyjść frontem do mieszkańców. W ramach sobotniej imprezy zorganizują punkt informacyjny, w którym dowiemy się wszystkiego o przebudowie trasy W-Z i utrudnieniach, jakie mogą wystąpić w czasie tej inwestycji.

Mają pojawić się tam wszelkie dostępne materiały informacyjne, choć podstawowym nośnikiem informacji będzie wiedza urzędników. Wszelkie wątpliwości co do remontu oraz przebudowy będzie można rozwiać między 10.00 a 14.00 na dziedzińcu łódzkiego magistratu, czyli przy Piotrkowskiej 104. Wstęp oczywiście jest wolny.