piątek, 17 sierpnia 2012

Zabytkowa "eNka" jednak wyjedzie w najbliższą niedzielę!

"Enka" jednak wyjedzie 19 sierpnia!
fot. Daniel Siwak, Łukasz Rymaszewski
Ci, którzy w ostatnich godzinach trzymali mocno kciuki za zabytkową "eNkę", mogą mieć powody do zadowolenia! Już wiadomo, że historyczny skład 5N+5ND odjedzie planowo, czyli w najbliższą niedzielę - 19 sierpnia.

Wyjazd do ostatniej chwili był jednak niepewny. Po środowym wykolejeniu na skrzyżowaniu Kilińskiego i Przybyszewskiego, tramwaj został czasowo garażowany w macierzystej zajezdni na Chocianowicach. Oczywiście wszystko po to, aby obydwa wagony były do dyspozycji komisji ds. wykolejeń. Nie wiadomo było kiedy i czy jeszcze w tym sezonie czerwono-kremowy tramwaj wyjedzie na tory. Jednak wszystko zakończyło się dobrze.

Poza tym wiele na to wskazuje, że zmieni trasa wyjazdowa i zjazdowa dla linii "43m". Zarząd Dróg i Transportu przejął się całą sytuacją i polecił MPK Łódź korektę. Trasa wiodłaby ulicą Pabianicką, placem Niepodległości i dalej trasą Łódzkiego Tramwaju Regionalnego - ulicami Piotrkowską, Żwirki, aleją Kościuszki i Zachodnią, gdzie skład skręcałby w ulicę Legionów i przez plac Wolności do ul. Pomorskiej.

Drużyna konduktorska już skompletowana, więc do zobaczenia gdzieś na trasie - w Łodzi, Konstantynowie Łódzkim lub w Lutomiersku!
ZOBACZ TAKŻE: Jak przez urzędniczą niefrasobliwość mogliśmy stracić tramwajowy zabytek Łodzi!