czwartek, 26 lipca 2012

"Trans Łódź", czyli jak Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi wystartował na facebooku

Tak wygląda facebookowy profil Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. Trzeba przyznać, że zainteresowanie
budzi nietypowa nazwa, jaką obrali urzędnicy | fot. facebook.com/TransLodz
Przed południem przeglądając standardowo i służbowo społecznościowego facebooka natrafiłem na profil o egzotycznej nazwie "Trans Łódź". Ciekawa nazwa co nie? Dopiero po chwili okazało się, że tak chce się promować... Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi.

Ale chyba to jest tak, że po całkiem udanej zmianie archaicznej strony internetowej, na stronę w miarę czytelną i przyjazną internautom, musi coś się nie udać. To dzieje się chyba w myśl - "raz dobrze, raz źle i jakoś będzie". I jak tu można wierzyć, że ZDiT swój wcale nie dobry wizerunek chce zmienić? Jakby zrobić sondę, to pewnie więcej negatywnych głosów by się pojawiło. A tutaj w ramach ocieplenia wizerunku człowiek wchodzi i czyta "Trans Łódź. Witamy na profilu Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi". Brzmi jakoś tak mega tandetnie, już nie mówiąc jak wygląda sam adres strony.

Poza tym, jako jeden z nielicznych urzędów komunikacyjnych, który do tej pory nie miał fanpage'a, ZDiT wystartował na facebooku z nazwą od czapy! Jak tu kliknąć "lubię to" w Trans Łódź?! Żeby nie było, sam kliknąłem, ale po aby śledzić serwowane tam informacje i docenić ten tytaniczny wysiłek. W ogóle dziwię się, że dyrektor ZDiT Grzegorz Nita zgodził się na taki twór?

A teraz mała lekcja dla urzędników. Nie wiem jak w tym Wydziale Komunikacji Społecznej oni to zrobili, ale ja poświęciłem całe dwie minuty i założyłem w tej samej kategorii - organizacja - strony "Transport Łódź" i "ZDiT Łódź", które nazwowo mają więcej wspólnego z tym urzędem niż dzieło pt. "Trans Łódź". Nie da się? Ależ drodzy państwo, da się!

Po tej całej internetowej premierze pozostaje tylko zadać jedno pytanie - Quo Vadis w sieci komunikacyjny urzędzie?! 

ZOBACZ TAKŻE: Na linii 43 wykonamy 122 procent normy. Przybywajcie!